AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Фоторепортаж

Головна / Виставки / Фоторепортаж / Валерій Шкарупа розкриває секрети авторської техніки

Валерій Шкарупа розкриває секрети авторської техніки

17 травня 2011

«
»

Алла Маричевська, арт-директор галереї «АВС-арт»:
Колись прочитавши ще заборонені на той час щоденники Олександра Довженка, я натрапила на вислів: «Бог на світі є, і ім’я йому – випадок». Налаштовуючи свою душевну й мисленнєву струну на сьогоднішнє відкриття, подумала: «Що ще шукати у світі, якого щастя, коли є такі випадки?..»
Колись ми випадково зустрілися з Петром Бевзою, були в його майстерні і тоді ще не думали, що це не востаннє. Потім, як з’ясувалося, весь час закономірно-випадково дорога приводила у творчі майстерні на Лук’янівці…
Коли пан Валерій показував мені роботу «Шовковий шлях» і сказав, що Шовковий шлях закінчується на Сумщині, я подумала про те, яке ж у цьому творчому стояку нашарування віків. Недаремно ця виставка Валерія Шкарупи називається «Висліди стомленостей» – це цитата з есею Олега Сидора-Гібелинди, ще не друкованого, але вперше тут оприлюдненого. Стомленості – це не втома нашої вікової історії, а відстояні глиби, нашарування, факти, які живуть у творах Валерія. Їх відчуваєш у тих рисках, фактурах, які не піддаються трактуванням.

Олег Сидор-Гібелинда, мистецтвознавець:

Рік тому мені пощастило побувати в Сумах. Один спільний товариш, викладач, мистецтвознавець Сергій Побожій водив нас містом, показував старовинні будови й підвів до барокової церковної вежі: «Тут Валерій Шкарупа сидів і творив, реставрував свої речі». Я зрозумів, що Валерій – не просто художник, це в Сумах істота міфологічна…
Хочу віддати належне галереї «АВС-арт», і це аж ніяк не комплімент. Вона надає арену для демонстрації багатьох чудових художників з усіх куточків України (не люблю слово «регіональний»). Як на мене, києвоцентризм – одна з бід нашого часу…
Але нам пощастило: гора не рушила до Магомета, ми не пішли до Сум, Валерій сам до нас пішов – і без нього вже арт-довкілля Києва уявити не можна. У Валери є зацікавленість поверхнями, деталями, відбитками, він не поспішає, зупиняється перед деякими моментами реальності. Що мене вражає в мистецтві – так це темпоральність, його часовість. Картини існують як певна цілісність виставки і потім десь розбіжаться. Його роботи з’являться в Америці, Росії, Ізраїлі, Франції, у приватних збірках. І власники не будуть вас так радо пускати милуватися цими картинами, тому користайтеся унікальною нагодою подивитися на них у хорошому інтер’єрі.

Дмитро Корсунь, мистецтвознавець:

Хочеться побажати цим картинам великої Долі – вони цього гідні, вони для рідкісного знавця такого живопису, бо він гнучкий і безпредметний, в’язкий і плоский, історичний і поетичний. Це особливий сугестивний стан духу людини-реставратора, яка любить історію, літературу, яка знаходиться в річищі сучасних досягнень живопису.

Василь Корчинський, мистець:
Для мене роботи Валерія Шкарупи – це якась тяглість часу, нашарування століть і поколінь. З іншого боку, це нашарування сонця, землі, простору, неба. І – якась музикальність: тут є звуки мелосу давньої Греції, нашої скіфської степової доби, мелосу Середньовіччя. І оце все поєднане в одному полотні, замішане у великому казані. Треба лише залучити свої відчуття – і будеш поза простором, поза часом, поза межами...

Валерій Шкарупа, мистець:

Дуже вдячний Аллі за запрошення до співпраці, яке було досить несподіване, хоча я й давно готувався до виставки. Величезна подяка моїм друзям, котрі сьогодні прийшли на відкриття: Владиславу Шерешевському, Петрові Бевзі, Олегу Філю, Олегу Ясенєву, Сергію Гаю, Олексію Литвиненкові. Дякую всім, хто допоміг у створенні експозиції. Для мене це дуже відповідальна й важлива подія.

Афіша

«СІРА ПЕЙНА»19 березня 2024

«Сіра Пейна» – нова виставка живопису й графіки Анатолія Дністрового, названа, як і його нова повість «Сіра Пейна» (К.: Віхола, 2023. – 208 с.), що презентуватиметься в рамках події 13 квітня. Колір Payne’s grey, інспірований палітрою англійського художника Вільяма Пейна, добре відомий серед живописців і акварелістів – він відзначається темною глибиною з металево-синім відтінком.

Митці

Шимчук Микола Шимчук  Микола
Народився 1949 року в Копиткові біля Рівного. Навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (1968-1973). Вчитель за фахом – Р.Сельський. Заслужений художник України. Професор кафедри монументального живопису ЛНАМ. Народний художник України.