AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Фоторепортаж

Головна / Виставки / Фоторепортаж / Рондо

Рондо

16 червня 2015

«
»

Із полтавськими художниками ми співпрацюємо давно. Й це завжди дає хорошу, щиру емоцію як галеристам, так і глядачам, що ще раз підтвердила виставка «Рондо». Натхненні Сонею Делоне, Руслана Анічина, Григорій Волков, Анатолій Лавренко та Галина Рідна привезли до Києва свої живописні абстракції.

Чекаємо на поціновувачів нефігуративу!
 
Алла Маричевська, арт-директор галереї «АВС-арт»:
Найперше хочу вам представити Олексія Петренка, який вийшов на нашу галерею через Оксану Маричевську, далі – колеги, з котрими працюють у тандемі, Євген Анічин та Іван Мамот. Троє мужчин представляють проект «Арт-місія», тему забутих імен. Чотири художники – мабуть, одні з найкращих, які є в Полтаві. Об’єднані однією темою: сонцем, світлом, темпоритмом Соні Делоне. І які всі різні при тій одній темі… У такому сімейному дружному колі ми домовилися й зробили виставку. Приємні моменти, коли легко, просто: прийшли, одне одному презентували, сподобалися, стали, зробили. Було хороше розуміння, хороші сонячні дні в Полтаві, хороша виставка молодих художників Іванюків (котрі, до речі, тут присутні)...
Олексій Петренко, співорганізатор проекту «Арт-місія»:
Розпочну зі слів подяки: все це відбувається завдяки Вам, Михайле Олександровичу, завдяки вашій галереї. Утворилася така співпраця між проектом «Арт-місія» й «АВС-арт». Ми бачимо полтавських художників в абстракції. Сам проект стартував із початку цього року трьома виставками в Полтаві художників, котрі тут присутні. Це Волков, Лавренко, Анічина. Виставки цих мистців будуть тривати й далі. Саме слово «місія» ми розуміємо як продовження, й не тільки в Україні. 
Євген Анічин, співорганізатор проекту «Арт-місія»:
Сьогодні мене переповнюють емоції… Приїхав, заходжу сюди – вже змонтована експозиція, і зовсім по-іншому все працює. Приєднуюся до слів вдячності. Тут прийняли роботи, й вони тут тимчасово поселилися. Велике спасибі галереї… Полтавські художники підтримали ідею зробити присвяту нашій землячці Соні Делоне – це втілилось у таку потужну виставку-заявку. Дякую всім! Дякую художникам, що вони мені повірили, підтримали, оскільки важко було їх мотивувати.
Іван Мамот, співорганізатор проекту «Арт-місія»:
Мені приємно, що сьогодні в цій прекрасній галереї представлені полтавські художники. Зрозуміло, що тут кращі з кращих (посміхається). Ви знаєте, Полтаву часто називають духовною столицею України, і тішить, що частина цієї духовності сьогодні тут, у Києві. Сподіваюся, з цієї виставки (хоча це вже давно розпочалося) почнеться наша мистецька дружба. Думаю, ми ще побачимо картини й інших полтавських художників, з іншими темами. Вважаю, вони достойні того, аби й кияни, і гості столиці знали про те, що є Полтавщина, є талановиті українські мистці. Хотілось би, щоб ми всі разом із вами отримали естетичне задоволення, споглядаючи цю красу. Ми на неї дивимося від ранку до вечора, але сьогодні тут в експозиції ми їх побачили по-іншому, по-новому. Всім спасибі – й фундатору, й працівникам. Думаю, дружба, яка вже зародилася, буде довгою, плідною й корисною для всіх нас.
Анатолій Лавренко, мистець:
Виникла тема... Була дискусія, що писати. Адже абстракція – поняття дуже розпливчасте. Тут, у Києві, відбулася перша всеукраїнська виставка абстрактного мистецтва – але кругових абстракцій на ній не представляли. Рондо, рух по колу, колові абстракції... Соня й Роберт Делоне займалися абстракцією ще з початку минулого століття, розвивали тему. Тож і ми підтримали. Працювали окремо один від одного, роботи не показували, щоб не було впливу. Я, наприклад, зробив тринадцять – а в експозиції всього чотири. Тобто претендував на персоналку. Зробив у форматі сто на сто сорок – мені сказали, що треба зменшувати, тож довелося зменшувати до вісімдесят на сто (сміється). В принципі, експозиція мені сподобалася – ясна, світла, не завантажена, кожна картина працює. Велика подяка організаторам!
Григорій Волков, мистець:
Зараз ми бачимо певний бум абстракції в Україні... Вважаю, що абстрактне мистецтво дуже цікаве й складне. Всі представлені тут художники пройшли серйозну школу. Щодо моїх робіт – вони написані 15-20 років тому, й тільки одна свіжа. Коли мені запропонували виставитися, то ці роботи просто витягнули з гаража, протерли пил і представили глядачеві (сміється). Звичайно, відкриваю сам себе – чим займався 10-15 років тому… Настав час затребуваності. Я робив персональну виставку абстрактного мистецтва в Полтаві, й мені закинули, що ношуся з абстракціонізмом, мовляв, в Італії це вже давно викинули. А ми ж не в Італії! Ми розвиваємося по-своєму. Відродження в Німеччині було в один час, а, наприклад, в Англії – в інший… Вважаю, що виставка вдала, і вдячний, що нас прийняла столиця.
Руслана Анічина, мисткиня:
Мені складно щось додати до сказаного. Чому абстракція – для мене зрозуміло. В наш час інформаційний простір перенасичений: багато слів, багато інформації, багато шокового. Коли відходять зримі образи, коли є можливість говорити мовою тільки чистих, підсвідомих емоцій, то це найкраща форма висловити те, чого не можна виразити словами. Або зобразивши яблуко, або літак, або, вибачте, танк... Дуже вдячна організаторам: коли відразу зайшла сюди з дороги, то відчула себе як удома. У мене не було відчуття відірваності. Це, мабуть, найвищий рівень мистецтва галериста. Вдячна людям, які знайшли терпіння й можливості мене замотивувати до участі. 
 

 

Афіша

«ВІДКРИТИЙ ФОРМАТ» 20 березня 2018

«Відкритий формат» об’єднав живописні полотна, що потребують передусім простору. Експозиційна площа нового приміщення дозволяє розгорнути виставку, котра залучає глядача до масштабного споглядання. Завдяки цьому проекту галерея «АВС-арт» може оживити роботи класиків і сучасників українського мистецтва, котрі багато років зберігалися в запасниках, представити публіці високі зразки монументального художнього мислення, зібрати в одному часопросторі різні школи й покоління.

Митці

Верещагін Геннадій Георгійович Верещагін Геннадій Георгійович
(Нар. 18.11.1955, Запоріжжя) – український графік. Закінчив КХІ (1981, у А.Чебикіна, І.Селиванова). Член СХУ (1985, Одеська організація). Лауреат міжнародних конкурсів графіки. Працює в техніці кольорового офорту, переважно в пейзажному жанрі. Майстер екслібриса.