AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Фоторепортаж

Головна / Виставки / Фоторепортаж / Літні настрої від Михайла Демцю

Літні настрої від Михайла Демцю

12 серпня 2014

«
»

Новий виставковий сезон галерея «АВС-арт» розпочинає виставкою львівського маестро Михайла Демцю – добре знаного й улюбленого серед шанувальників образотворчості не тільки в Україні, а й за кордоном. Попри ретроспективність експонованих робіт, живопис мистця, як і завжди, дивує надзвичайною свіжістю, щирою емоційністю, нестримною енергією й гарячими барвами – такими суголосними з нинішнім спекотним літом. В експозиції представлені полотна, різні за образним звучанням: пишні квіти, коні й червоне вино, вишукана ню, карпатські краєвиди, береги Сени, колоритні портрети, – деякі з них глядач має змогу побачити вперше.

Алла Маричевська, арт-директор галереї «АВС-арт»:
У нас сьогодні розпочинається новий виставковий сезон – у час доволі непростий, тривожний. Але концепція нашої галереї, разом із тим – і фундаментальна засада українського світогляду, – це ідея вітаїзму, життєствердності, життєрадісності, сонцеславності. Власне, тому ми й зробили виставку Михайла Демцю. Оці моменти національної ідеології присутні в його роботах – стільки сонця, стільки любові, які випромінює червоний колір... Ще з 1990-х років, коли відбувався національний підйом у мистецтві, коли засновувалася Національна асоціація мистців, Демцю як став на свою стезю, на свій потужний ґрунт, як опирався на львівську школу й глибинні засади хорошого, добротного мистецтва, а також народного гуцульського, так, використовуючи новітні засоби, маестро йде далі. Він впізнаваний і – головне – щирий, він чесний у своєму кольорі, у своїй композиції, мазку, темі. Тому зараз для нас тут він такий дорогий.
Володимир Гусар, колекціонер:
Джорджо Вазарі колись писав, що ні один історик мистецтва не скаже про художника краще, ніж його твори... Про Михайла багато сказано, написано, Алла прекрасно його представила. Треба просто зануритися в цей надзвичайно цікавий, великий, емоційний світ, наповнений енергетикою сонця. Мені дуже приємно побувати в такому товаристві, в прекрасній галереї, яка є візитівкою на мистецькій мапі Києва й України. Вітаю, Михайле!
Олександр Федорук, академік, професор, головний редактор журналу «Образотворче мистецтво»:
Я часом почитую книжки про Тибет… Демцю по-тибетськи – «цюме». І це цюме приїхало до нас (посміхається) – не перший раз: ми дуже щасливі після шевченківської виставки в музеї, після зустрічей у цій галереї. Йдемо дорогою й кажемо: настрою нема, такі події сумні, страшні, але приїхав Демцю – й буде настрій, тому що його живопис – безкінечна радість, безкінечне прагнення бути в цьому стані. Зрештою, сам він як людина дає імпульси до того настрою, який має бути в Україні, який буде в Україні, який ми виборемо всі разом. Усе залежить від нас – як надовго затягнеться ця чорна пітьма... Але в даному разі Демцю привіз нам зі Львова часточку радості (та й не тільки зі Львова – з Відня, де часто буває, з Португалії), красу життя. У своєму пастозному живописі, в безкінечно цікавих розмашистих композиціях він вчить нас так жити. Він безкінечно здатний робити людей щасливими своїм живописом. 
Бажаємо тобі настрою! Всього найкращого тобі, всіх благ, а нам із вами – незалежної вільної України далі!
Михайло Демцю, мистець:
Я щиро дякую всім, хто сьогодні прийшов! Можливо, в цей важкий час і не зовсім до мистецтва, але серед тяжких хвилин треба, аби були хоч якісь частинки радості. Дякую пані Аллі, що організувала цю виставку, дякую Михайлові Поживанову, що зафундував цю галерею!

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Ткаченко Катерина Ткаченко Катерина
Народилася 1980 р. в Харковi. Закінчила Харкiвське художнє училище за фахом «живописець – викладач». Випускниця Харківської державної академії дизайну та мистецтв, спеціалізація – монументальний живопис у майстерні історичного живопису В.Гонтаріва. Член Молодіжного об’єднання НСХУ.