AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Виставки

Головна / Виставки / Виставки / Ольга Кравченко. Малярство

Ольга Кравченко. Малярство

27 жовтня - 14 листопада 2015

Особистість відомої української художниці Ольги Кравченко – унікальна. Її творчість має виразно окреслений національний характер, її творча доля унаочнює шлях сміливих шукань та звершень, спрагу відтворення сили-силенної краси природи.

Ольгу Кравченко приваблюють скромні мотиви природи, мінливість освітлення, себто інтонації «монологів» довколишнього, а точніше – діалогу «художник – натура». Таке «аркодужне перевисання» (Павло Тичина) до природи народжує етюд оптимізму, знаходить щемний відгук у нашому світосприйнятті, емоціях, фантазії. Особливість творчого методу живописця – в принциповому виборі роботи на натурі за будь-якого сезону, за будь-якої погоди.
Коли вдивляєшся в її краєвиди, натюрморти – радієш світу краси разом із художницею. Картини наче самі розповідають, як вони народжуються, як постає пейзаж без прикрас. Багатолітній доробок Ольги Кравченко можна умовно поділити за зовнішніми ознаками. Перший (скажімо, більш ранній) – це натюрморти з квітами та краєвиди. А другий – власне, сучасний – архітектурні мотиви, дивовижні у своєму розмаїтті.
Квіти для живописця – це не уособлення привабливого елементу інтер’єра. Скоріше, це пафос цвітіння як однієї з висот форм буття, звернення до далекої-близької природи, мінливого, як капричіо, освітлення, ладного зробити гори чи небо червоним або білим. Цікаво, що в композиції з квітами вкрай рідко потрапляє «оточення» та аксесуари, які постають на ролях «другого плану». Це можуть бути якісь вигадливі порцелянові старожитності або пляшки незвичайної форми. В результаті – шляхетний парад гортензій, бузку, троянд, настурцій…
Живопис Ольги Кравченко ллється з насолодою самим темпом створення етюду, сміливо, трепетно, темпераментно, подеколи з анархічним азартом. Тому й віриш у ці «вулики» кав’ярень, вуличну біжутерію світлячків-світлофорів. Часом художниця пише з натури архітектурний мотив просто в центрі Києва. Обличчя міста, приреченого розвиватися шляхом мегаполісів, змінюється день у день. Отже – зазнають змін і старі будинки, неповторні усталені ансамблі. Там виростає мансарда, там перефарбовують і навіть перебудовують фасад… Мисткиня упродовж років змалювала чимало будинків, які згодом втратили свою автентичність, тож для історії міста Києва вона створила майбутні музейні експонати. Її архітектурні образки щиро реалістичні. Якщо з дерева впало листя, то не намалює його зеленим. Якщо на вікно впало сонце – то чекай у творі помаранчевої ноти.
Ігор Диченко
 

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Гуренко Андрій Гуренко Андрій
Народився 1970 року в Києві. Закінчив Київський технологічний інститут легкої промисловості (1988-1993), диплом художника-модельєра. Працює в царині живопису, графіки та ленд-арту. Член Всеукраїнської творчої спілки художників «БЖ-Арт». Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Швеції, США, Австралії, Хорватії. Живе в Києві.