AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «Чотири Я»

«Чотири Я»

Чотири творчі Я – чотири мистецькі особистості: Олег, Альона, Ярослав, Єлизавета. Разом – Ясенєви. Родина художників, де пліч-о-пліч із батьком шляхом образотворчості йдуть діти.
2010-го року галерея «АВС-арт» започаткувала проект «Мистецький шлях у спадок», котрий пропонує шанувальникам образотворення «доторкнутися до таїни народження мистецьких родин, спробувати дослідити через зріз особистої творчості контекст, на тлі якого плекаються творчі династії» (А.Хуторянин, мистецтвознавець). У його рамках уже відбулися виставки львів’ян Романишиних, киян Журавлів, кіровоградських художників Надєждіних. Поступ проекту продовжує виставка мистецької родини Ясенєвих «Чотири Я».
Голова художнього «клану» – Олег Ясенєв – має вагомий живописний доробок, напрацьований не за один десяток років. Його почерк – давно впізнаваний, а ім’я – відоме в мистецькому світі. Філософ і мрійник, майстер світлоповітряних ефектів та часово-просторових ілюзій. І – чудовий викладач для своїх студентів.
Альона Ясенєва – художниця в другому поколінні – у живописі загострює візію на понятті рукотворності. Порівнюючи естетику освоєння довкілля сучасності й минулого, вона фіксує знаки присутності «Hand made» як природну людську потребу власними руками трансформувати свій буттєвий простір (будь-то плетений тин у скансені чи клумби з автомобільних шин у дворі багатоповерхівки).
Для Ярослава Ясенєва, як і для Олега та Альони, alma mater стала Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури. Молодий художник, віддаючи належне класичним пейзажу та натюрморту, все ж тяжіє до урбанізму, тож джерелом інстпірацій Ярослава є й міське середовище, його субкультура. При цьому в деяких фігуративних конструктах мистця потрактування простору і зміст мають, швидше, абстракціоністичний характер.
Ліза Ясенєва – наймолодша з когорти – вчиться в Київській дитячій академії мистецтв, і для неї творчий шлях тільки починається. Попереду – відкриття й знахідки, становлення і вдосконалення. Та вже зараз навряд чи когось залишать байдужим талановиті роботи Єлизавети, її щире захоплення навколишнім світом, як і самим творчим процесом, непосидюча фантазійна уява та бажання рухатися вперед. А це – чи не найважливіше для художника.


Відкриття виставки – 22 січня о 18 годині. Виставка працює 22 січня – 8 лютого з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний.
Наша адреса: м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. Контактний телефон: (044) 425-90-90. E-mail: avs_art@i.ua. Наш сайт: www.avsart.com.ua.
 

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Контратович Ернест Рудольфович Контратович Ернест Рудольфович
(17.06.1912, с. Кальна Розтока, тепер Словаччина. - 23.12.2009, Ужгород) – український живописець. Навчався (1928-1932) у Публічній школі малювання в Ужгороді (у Й.Бокшая, А.Ерделі). Закінчив Ужгородську учительську семінарію (1932). Член СХУ (1946, Закарпатська організація).