AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Афіша

Головна / Арт-вісті / Афіша / «КАМІНЬ НАРІЖНИЙ»

«КАМІНЬ НАРІЖНИЙ»

04 грудня 2014

 Залишитись без своєї землі, домівки, майстерні, ледве вирвати з полону сина… Це відчув і пережив художник Петро Антип, адже його рідне місто – Горлівка – зараз знаходиться на території бойових дій. Попри втрати, мистець не зламався й працює далі – уже в Києві, ще раз потверджуючи силу українського духу.

У мистецтві Петрові Антипу притаманне модерністське мислення, орієнтоване на цілісність висловлення й прагнення споконвічних гуманістичних цінностей. Естетичну спадкоємність він не заперечує, лише наполягає на її творчому й оригінальному трактуванні. Сміливо відкидає деякі «актуальні» винаходи цілої когорти мистців. Шукає нове в автентиці, традиції, давнині. Рушники, писанки, вишиванки, розмальовані українські хати, донбаські ландшафти, безкраї соняшникові поля – генетичне коріння його індивідуального стилю, яке дає свої плідні паростки нової пластичної форми, унікальних образів у живописі, скульптурі й графіці. 
Матеріалізуючи власну філософську концепцію, Петро Антип у творчості, представленій у залах галереї «АВС-арт» його персональною виставкою «Камінь наріжний», поетизує природні явища й прості речі з повсякдення, приводить хаос навколишнього світу до досконалої завершеності космосу. Камінь – в основі імені художника, камінь – як первинний матеріал у скульптурі, камінь – як образ у живописі: символ непорушності світобудови, тверді земної й космосу в усій його повноті.
 
«Неможливо перемогти українську культуру, бо ми черпаємо її з родючого чорнозему та благодатного сонця... Так і я у своєму мистецтві збираю по камінчику від села до села, від міста до міста. Збираю втрачені камінці, щоб відродити нашу славну спадщину, адже завдання мистця в Україні, вважаю, – в поєднанні історії, сучасності та майбутнього».
Петро Антип
 
Про автора
Народився 4 квітня 1959 р. у м. Горлівці Донецької обл. У 1980-1984 рр. навчався в Пензенському художньому училищі ім. К.Савицького на відділенні скульптури. Паралельно вивчав живопис і графіку. 1982-1986 рр. – продовжував навчання в художніх майстернях В.Цоя та О.Бема. Із 1986 р. працював скульптором у Донецькому художньому комбінаті. 
Співорганізатор художньої творчої групи «Схід» у Горлівці (1989). Один із засновників галереї «Схід-Арт» у своєму рідному місті (1989) та «Арт-галереї 13» у Донецьку (2007). Ініціатор і співорганізатор трьох міжнародних симпозіумів зі скульптури в камені: в Горлівці (1989), Донецьку (2006) та Святогірську (2007). Автор проекту «Фонтан Життя» в Запоріжжі (2005), фонтана «Грошеве дерево» в Донецьку (2009), пам’ятника П.Горлову (1999); співавтор пам’ятників Т.Шевченку в Горлівці й Добропіллі, М.Амосову на Байковому кладовищі в Києві (разом із О.Дяченком, 2003), С.Руданському в м. Калинівці Вінницької обл. (2014).
Скульптор, живописець, графік. Член НСХУ (1992). Заслужений художник України (2009).
Твори Петра Антипа знаходяться в музеях, галереях та приватних колекціях України, Росії, Франції, Німеччини, Італії й Швеції. 
 
Відкриття виставки – 4 грудня о 18 годині. 
Виставка працює по 24 грудня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний. 
Наша адреса: м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. Контактний телефон: (044) 425-90-90. 
E-mail: avs_art@i.ua. Наш сайт: www.avsart.com.ua.
 

Афіша

«СІРА ПЕЙНА»19 березня 2024

«Сіра Пейна» – нова виставка живопису й графіки Анатолія Дністрового, названа, як і його нова повість «Сіра Пейна» (К.: Віхола, 2023. – 208 с.), що презентуватиметься в рамках події 13 квітня. Колір Payne’s grey, інспірований палітрою англійського художника Вільяма Пейна, добре відомий серед живописців і акварелістів – він відзначається темною глибиною з металево-синім відтінком.

Митці

Опалинський Роман Станіславович Опалинський Роман Станіславович
Живописець, працює також у галузях графіки, художнього металу. Народився 1962 р. в м. Городок Львівської обл. Закінчив Львівський будівельний технікум (Львівський коледж будівництва, архітектури та дизайну) – архітектура (1985), Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (Львівська національна академія мистецтв) – кафедра художнього скла (1992). Член НСХУ (1995). Заслужений художник України (2009).