AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Новини

Головна / Арт-вісті / Новини / Газета "День" про виставку Миколи Гроха

Газета "День" про виставку Миколи Гроха

19 листопада 2014

 Мистецтвознавець Олена Шапіро ділиться з читачами «Дня» своїми враженнями від творчості Миколи Гроха, представленої в залах галереї «АВС-арт»:

«Головна тема виставки – урочистий гімн королівству кольорів. Тут ми побачимо майстерно написані акварелі з розкішними і таємничими ірисами у поєднанні з насиченими літнім сонцем фруктами. Натюрморти випромінюють світло і радість, акварельні мазки нанесено легко і прозоро, соковито і реалістично точно змальовані квіти, частково схожі на розсипи коштовного каміння. Живописати квіти так делікатно, ніжно і романтично спроможний лише той майстер, хто істинно молодий душею. Микола Грох, за його ж власним визнанням, завжди розмовляє з кольорами під час сеансу малярства. Він ставиться до творчості філософськи: неквапом стежить за процесом розкриття тугого бутона, його трансформацією на чарівну квітку, а потім і за повільним в’яненням. Автор усвідомлює свою модель-квітку як крихітний, але надзвичайно ємнісний мікросвіт: відразу ж виникають асоціації і паралелі зі світом людей... Прагнучи розкрити таємницю краси, митець продумує свою картину як театральну постановку, яка розгортається перед глядачами, де рух, світло і колір, додаткові аксесуари служать одній меті — розкрити красу крихкої квітки».
 
Повну версію статті можна прочитати за посиланням:
 

Афіша

«МАРІЯ-МРІЯ, ГАННА-ПАННА»04 травня 2017

Серія живописних робіт київської художниці Анни Діденко – це, як зазначає авторка, присвята Жінці, її неосяжній красі та ніжній силі. Виставка «Марія-мрія, Ганна-панна» в галереї «АВС-арт» представляє добірку жіночих образів, розмаїтих у своїй характерності. Декоративно-етнографічна стилізація дає художниці можливість актуалізувати міфопоетичний сенс жіночності, властивий українській культурі.

Митці

Борецький Адальберт Адальбертович Борецький Адальберт Адальбертович
(14.11.1910, с. Убла, Словаччина - ………1990, Кошице, Словаччина) – український, словацький живописець. Навчався (1927-1931) в Публічній школі малювання в Ужгороді (у А.Ерделі). Був членом Товариства карпатсько-руських митців (1935-1939).