AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Митці

Головна / Про галерею / Митці / Караффа-Корбут Софія Петрівна

Караффа-Корбут Софія Петрівна

Караффа-Корбут Софія Петрівна

(23.08.1924, м. Львів – 29.10.1996, с. Куткір, Львівська обл.) – український графік. Закінчила Львівський інститут ужиткового та декоративного мистецтва (1953, у І. Гуторова, В. Манастирського, Р. Сельського). Працювала в галузі станкової та книжкової графіки, переважно в техніці лінориту. 
Член СХУ (Львівська організація).
Софія Караффа-Корбут проілюструвала 57 книжок українських авторів, що вийшли загальним тиражем близько 6 млн примірників.
У цивілізованих країнах на неї б чекало всенародне визнання, але Софія Караффа-Корбут не одержала жодної урядової нагороди. Зрештою, вона й  ніколи не шкодувала за тими нагородами, яких не отримала, бо для неї в житті чогось варті були тільки праця, віра і честь. Ніколи нічого не просила, ніколи не продавала своїх робіт – ні людям, ні музеям, тільки дарувала.
Незадовго до смерті, 1995 року, художницю було висунуто на здобуття Шевченківської премії, але члени комітету не присудили їй цієї нагороди.
...Софію Петрівну поховали на сільському цвинтарі на Львівщині. На чорному мармурі надмогильного пам’ятника Мавка тягне свої долоні вгору, до сонця.


Роботи автора


Караффа-Корбут
Софія
Чи спиш, чи чуєш брате Луже?
Чи спиш, чи чуєш брате Луже?
Караффа-Корбут
Софія
Хто се, хто се по сім боці чеше русу косу
Хто се, хто се по сім боці чеше русу косу
Караффа-Корбут
Софія
Загули кайдани під землею
Загули кайдани під землею
Караффа-Корбут
Софія
В моїй хатині я не одинокий
В моїй хатині я не одинокий

Афіша

«СІРА ПЕЙНА»19 березня 2024

«Сіра Пейна» – нова виставка живопису й графіки Анатолія Дністрового, названа, як і його нова повість «Сіра Пейна» (К.: Віхола, 2023. – 208 с.), що презентуватиметься в рамках події 13 квітня. Колір Payne’s grey, інспірований палітрою англійського художника Вільяма Пейна, добре відомий серед живописців і акварелістів – він відзначається темною глибиною з металево-синім відтінком.

Митці

Опалинський Роман Станіславович Опалинський Роман Станіславович
Живописець, працює також у галузях графіки, художнього металу. Народився 1962 р. в м. Городок Львівської обл. Закінчив Львівський будівельний технікум (Львівський коледж будівництва, архітектури та дизайну) – архітектура (1985), Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (Львівська національна академія мистецтв) – кафедра художнього скла (1992). Член НСХУ (1995). Заслужений художник України (2009).